Otogar İnşaatı Ne zaman Başlayacak?

14:45:40 | 2019-12-05

2017 yılının ekim ayında, Menderes Türel ve Döşemealtı Belediyesi Başkanı Turgay Genç in yeni otogar konusunda işbirliğiyle yeni otogarın yapılacağı Döşemealtı'ndaki 100 dönümlük alanın mülkiyeti 18 Ekim 2016 günü yapılan bir protokol ile Döşemealtı Belediyesi tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmişti. 

DÖŞEMEALTI YENİ OTOGAR PROJESİ
Toplamda 18 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olan projenin zemin katında; bekleme alanlarının yanı sıra 22 adet şehirlerarası ve 10 adet şehir içi olmak üzere bilet satış birimleri, kafeteryalar, internet noktaları, tuvaletler, çocuk oyun alanları, ofisler, güvenlik birimleri, bankamatik alanları, dükkanlar bulunup, 1. katında ise; yönetici ofisleri, personel dinlenme alanları, restoranlar, yeşil teras alanları, 10 adet konaklama birimi, tuvaletler, bekleme ve dinlenme alanları yer almaktadır.

 Ayrıca açık İnşaat kapsamında ise 60 giden yolcu peronu, 20 gelen yolcu peronu, 20 şehir içi otobüs peronu yer almaktadır. Bunların yanında 106 araçlık otobüs park alanı, içerisinde servisleri, taksileri ve özel araçları barındıran 365 araçlık otopark alanı bulunmaktadır. Ayrıca yapı dışında, otobüsler için bakım-onarım ve akaryakıt tesisi konumlandırılmıştır.

Böyle planlanan yeni otogar inşaatı belirsizliğini koruyor.
ETİKET :  

Tümü